Gravid jóga – cvičit je možné i po dobu těhotenství. Cvičení má své zákonitosti a je nutné, aby bylo vedeno zkušenými lektory s individuálním přístupem. V Korunách máme hned několik skvělých lektorů s mnohaletou praxí a zkušenostmi.  V hodinách se věnuje pozornost práci s dechem. Všechny cvičební pozice  jsou přizpůsobené budoucím maminkám. Relaxace a vizualizace jsou skvělou přípravou k samotnému porodu.

Jóga po porodu – cvičit jógu je možné prakticky ihned, pomocí relaxací, dechů a vizualizací je možné se co nejdříve zregenerovat a postupně přidávat pozice pro uvolnění a protažení celého těla. V Korunách vedou lekce zkušení lektoři, se kterými se maminky mohou potkávat již  na kurzech gravid jógy. Pro lektory i klienty je to vždy krásný zážitek, mohou-li provázet, nebo být provázení tímto posvátným obdobím od samého počátku až po dobu kdy je již miminko na světě

Jemná jóga – jemná jóga je vhodná pro všechny věkové kategorie. Je vynikající volbou pro klienty po operaci, různých úrazech a pro všechny, kteří mají  zdravotní omezení (o všech zdravotních komplikacích je nutné upozornit lektora na počátku hodiny). Jóga je zaměřena na komplexní práci s dechem i pozicemi je zakončována relaxací. Důraz je kladen na propojení jednotlivých ásan s mysli. Jemná jóga je považována za ideální pro všechny, kteří s jógou teprve začínají, ale i pro ty, kteří si chtějí z jógy odnést víc, než jen pocit z dokonale procvičeného těla.

Jóga pro začátečníky – tato jóga je vhodná pro všechny věkové kategorie, kteří s jógou začínají. Provádí se zde základní pozice v lehčích variantách s důrazem na správný postoj těla, pravidelnost dechu a soustředěním se na své nitro.

Power jóga – dynamická jóga zaměřená na celkové posílení tělesné schránky a prohloubení dechu. Již za pár hodin na svém těle pocítíte pozitivní změny. Vaše tělo bude více ohebné, vitální , bez zatuhlých kloubů a zkrácených šlach. Power jóga stejně jako ostatní typy jóg nemá žádné negativní dopady na tělo i mysl.

Ashtanga Vinyasa Yoga – dynamická jóga, pocházející z jižní Indie.  Vyniká plynulým přechodem z jednotlivých ásan. Zaměřuje se  na správné a pravidelné dýchání. Ashtanga Vinyasa Yoga je jedinečná i tím, že se cvičí v tzv. sériích – konkrétní počet ásan uspořádaných do posloupnosti s plynulými přechody a pravidelností dechu.

Core Yoga – je sestava ásan, která posiluje a protahuje celé tělo s důrazem na střed těla – to vše v harmonii s dechem. Střed těla stabilizuje a podporuje páteř.  V ásanách není výdrž dlouhá, jako například v hathajóze, ale ani krátká, jako v powerjóze. Vše s respektem k možnostem vlastního těla. Lekce jsou vhodné pro každého bez zdravotních omezení indikovaných ošetřujícím lékařem.

 

…důležitý je pokrok, nikoli dokonalost…

Na lekce se rezervujte prosím online, kapacita na každé lekci je omezena.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.