Tanec V Korunách

 

Rozvrh zde     Rezervace na telefonu: 723 430 998, info@vkorunach.com

Máme skvělé a zkušené lektorky.  na Zumbu, balet a street dance

Zumba

Zumba je taneční fitness program, který vytvořil kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto „Beto“ Perez. Zumba představuje aerobní trénink – jedná se o formu intervalového tréninku, využívá se pojmenování (intermittent training) – „přerušovaný trénink“. Střídají se pomalé a rychlé skladby. Tepová frekvence se po dobu tréninku udržuje v aerobní zóně, zvyšuje se a klesá s měnící se skladbou.

Street dance

Street dance neboli pouliční tanec vznikl ve Spojených státech v letech 1970.  Jedná se o styl tance, který se vyvinul mimo taneční studia – v ulicích, na školních hřištích nebo v klubech. Patří sem všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Mezi taneční techniky a styly, které lze do Street dance zařadit patří Hip Hop, RnB, New style, Old style, Free style, Hype, Krumpin´, Funky, Lockin´, Poppin´, Boogaloo, Electric boogie,Break dance.
Street Dance je pro všechny věkové kategorie, dokáže se jim dobře přizpůsobit stupněm vyučované náročnosti. Na hodinách se vyučují základní prvky, kroky a jejich spojování do tanečních variací, pracuje se na zlepšení pohybové koordinace, izolace pohybů jednotlivých částí těla a postupné spojování tanečních prvků do choreografie.

Balet

Předchůdci baletu se mapují v 16. století a to ve Francouzské a Italské opeře, balet jako samostatná forma se začal vyvíjet na konci 16. a počátku 17. století. Díky sociálním změnám zájem o balet v 19. století poklesl, o opětovný nárůst popularity se zasadila především ruská baletní větev a to ve 20. století.

Balet je výrazová forma tance využívající choreografii. Je též nazýván divadelní tancem, to je také největší rozdíl od tanců společenských, které jsou pro potěchu a zábavu samotných tanečníků.

Balet jako taneční forma musí splňovat estetická kritéria i taneční techniky.